Księgarnia Domini-Canes powstała w 2005 roku. Swoją nazwę wzięła od zakonników, którzy udostępnili jej pomieszczenia w swoim kościele.

Działając przy boku dominikanów, psów Pańskich (łac. canes – psy, Domini – Pańskie), Księgarnia stawia sobie za cel popularyzowanie literatury chrześcijańskiej i budowanie przyjaznego, otwartego środowiska wiary. W księgarni można nie tylko kupić książkę – można także poprosić o radę, podzielić się wrażeniami z lektury, własnymi przemyśleniami.

mms_img619523642W swojej ofercie Księgarnia Domini-Canes posiada literaturę chrześcijańską o szerokim profilu tematycznym, literaturę psychologiczno-pedagogiczną, filozoficzną, historyczną, a także wartościowe pozycje muzyczne, audiobooki, drobne dewocjonalia (w tym różańce), kartki okolicznościowe i ikony.

Nowością w ofercie Księgarni jest dział reportażu. Jest w nim miejsce zarówno dla relacji z podróży, jak i reportaży historycznych, kulturoznawczych i politycznych. Proponujemy Państwu reportaże m.in. Wojciecha Cejrowskiego, Małgorzaty Szejnert, Wojciecha Jagielskiego, Billa Brysona, Tiziano Terzaniego.

Księgarnia Domini Canes bierze też udział w odświeżaniu pamięci o autorach dawnych i świetnych, a często zapomnianych i pomijanych. Można u nas znaleźć pozycje takich autorów, jak Sergiusz Piasecki, Hanka Ordonówna, Marian Hemar, Antoni Ossendowski, Zofia Kossak i inni.

Księgarnia z duszą i dla duszy – zapraszamy!