Głośno się zrobiło w ostatnim czasie o tej książce, bo i rzadko zdarza się taka gratka. 2194Wywiad Petera Seewalda z papieżem-emerytem Benedyktem XVI, w którym pada wiele wyznań i porusza się mnóstwo wspomnień. Autorzy nadali mu tytuł Ostatnie rozmowy – Benedykt XVI zapowiedział bowiem, że więcej wywiadów udzielać nie zamierza. Jest to zatem zarówno rozliczenie z przeszłością, jak i piękny duchowy testament na przyszłość. Książka do nabycia w naszej Ksiegarni – zapraszamy serdecznie!


Długo oczekiwana, zapowiadana i szeroko komentowana książka już do kupienia u nas! Sposób na cholernie szczęśliwe życie – siostra Małgorzata Chmielewska w rozmowie z Błażejem sposob-na-cholernie-szczesliwe-zycie-b-iext43917518Strzelczykiem i Piotrem Żyłką porusza takie tematy, jak życie wiarą, budowanie Kościoła, pomaganie i radzenie sobie z biedą, a wreszcie – odpowiedź na pytanie, jak w naszym przesyconym, przeładowanym i skomplikowanym świecie osiągnąć proste (choć niekoniecznie łatwe) szczęście. Rozmowa z s. Chmielewską jest chwilami do bólu konkretna i nie pozostawia miejsca na pomrukiwanie i głaskanie po głowie. Książka doskonała, aby zmierzyć się z własnymi wyobrażeniami o świecie lub by skłonić do tego kogoś innego.


 

Dominikagrafika 1ńscy bracia, wydający swoje pismo Teofil, tym razem postanowili zmierzyć się z tematem modlitwy. Pytania i problemy, które dotykają nie tylko księży (…a może raczej „nie tyko świeckich), znajdują tu próbę odpowiedzi. Na temat spotkania z Bogiem w modlitwie wypowiadają się między innymi benedyktyn Maksymilian Nawara, przedstawiciele innych religii oraz dominikańscy teologowie. Szczególnie dobra lektura na czas Wielkiego Postu, w którym wielu z nas podejmuje mniej lub bardziej heroiczne postanowienia dotyczące modlitwy. Teofil nr 1/2016 jest do kupienia w naszej księgarni – zapraszamy!


 

Nieco poważniej niż zwykle, głosi podtytuł najnowszej książki ks. Jana Kaczkowskiego, którą można znaleźć w naszej księgarni. Człowiek, który wiele dobra wyświadczył innym i wiele dobra od innych doświadczył, opisuje swoje doświadczenia – grunt pod nogamijako człowieka, księdza, pacjenta, szefa – a więc poniekąd doświadczenia bliskie większości z nas – w perspektywie Ewangelii. Mówi jak zwykle otwarcie, bez owijania w bawełnę, czym porusza wiele delikatnych strun w sobie samym i czytelniku. Dzięki dołączonym zapisom rekolekcji ks. Jana i rozważań Drogi Krzyżowej, można tę książkę potraktować także jako lekturę duchową na Wielki Post. Grunt pod nogami czeka na Państwa w naszej księgarni – zapraszamy!


 

Proponujemy Państwu książkę, która jest katolickim must have tego roku – Roku Miłosierdzia Bożego. franciszek_Milosierdzie_500pcxMamy autora, którego znają wszyscy – Papieża Franciszka. Mamy też temat, który znają wszyscy… no właśnie, czy aby na pewno? W wywiadzie z Andreą Torniellim papież mówi o powodach ogłoszenia Roku Miłosierdzia, ale przede wszystkim – o czym miłosierdziu. Czym ono jest i czy rzeczywiście jest tak ważne dla każdego z nas? Jakie jest nasze miejsce wobec Boga i bliźniego? Jakie jest miejsce Boga wobec nas… i wobec naszych bliźnich? To wszystko zostało poruszone w rozchwytywanej książce Miłosierdzie to imię Boga. Zawarty został tam również tekst bulli Misericordiae vultus, ogłaszającej Rok Miłosierdzia.


 

Po dłuższej przerwie możemy znów przeczytać frapującą analizę ojca Macieja Zkłopotięby. Tym razem dominikanin mierzy się z tematem kryzysu chrześcijaństwa w Europie. Opisuje on, co dzieje się u nas i u naszych sąsiadów w kwestii wartości w życiu społecznym i politycznym. Przewiduje, dokąd zaprowadzi naszą cywilizację odcinanie się od chrześcijańskich korzeni. Nie daje prostych i przyjemnych odpowiedzi i na pewno nie zachęca do oglądania sytuacji z pozycji wygodnie usadowionego widza. Aby się o tym przekonać, wystarczy sięgnąć po Kłopot za kłopotem – najnowszą książkę ojca Zięby, dostępną w naszej księgarni.

 


Wśródszczescie_do_wziecia pomysłów na prezenty świąteczne pojawiła się właśnie kolejna pozycja, którą możemy polecić: Szczęście do wzięcia Jasona Wrighta. Ciepła, sympatyczna opowieść o dzieleniu się dobrem, o nadziei i przywracaniu wiary w ludzi w Ameryce zrobiła furorę i zainspirowała wiele osób do działań charytatywnych. Jeśli komuś potrzeba takiej inspiracji albo – zwyczajnie – szuka dobrej i poruszającej lektury, zapraszamy do naszej księgarni!

 

W Polsce książka rozeszła się tak szybko, że – wydana w październiku 2015 roku, musiała zostać natychmiast dodrukowana, gdyż wyczerpał się nakład :)


Po co komu święci, jaka jest ich rola w naszym życiu, jak znaleźć dla nich odpowiednie miejsce? Być może odpowiedzi na te i podobne pytania wyklarują się po przeczytaniu najnowszej książki Szymona Hołowni Święci codziennego użytku. Znany dziennikarz opowiada w niej historie wybranych świętych – wyboru tego dokonał samodzielnie, kierując się kluczem, który również wyjaśnia w książce. Jest tu i trochę historii, i hagiografii, i refleksji, rozważań, a wszystko to w przystępnym i wartkim stylu Hołowni.święci codziennego


Czym jest Kościół? Jakie jest nasze w nim miejsce? Skoro mamy Boga, to po co nam jeszcze powiększ okładkęjakaś mi(s)tyczna wspólnota? Wielu katolików zadaje te pytania, otwarcie w rozmowach z innymi lub w zaciszu własnych rozmyślań. Na te i podobne tematy postanowił się wypowiedzieć jeden z najbardziej cenionych polskich hierarchów, biskup Grzegorz Ryś. Aby przekonać się, co na temat Boga, wiary i Kościoła ma on do powiedzenia, warto zajrzeć do Księgarni.

Aktualności na Facebooku